Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Body building – dlaczego warto o siebie dbać?
Dollarphotoclub 65643333 - Body building - dlaczego warto o siebie dbać?. body-building

Body building – dlaczego warto o siebie dbać?

[Głosów:1    Średnia:3/5]

Trzeba przyznać, że bardzo wielu Polaków potrafi zadbać o swoje ciało. Przecież siłownie w naszym kraju nie mają się źle – zarówno w małych, średnich, jak i tych dużych polskich miastach, a już na pewno w Warszawie czy Krakowie, karnety na siłownię posiada bardzo dużo osób. Oczywiście nie można powiedzieć, że przeciętny Polak należy do grona takich osób, które dbają o siebie, bo wcale tak nie jest, ale jednak sporo osób chodzi na siłownię. Sporo osób uprawia również kulturystykę. I w tym momencie warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – dlaczego kulturystyka jest godna naszego zainteresowania. Co takiego jest fajnego w takiej formie aktywności fizycznej?

Korzyści płynące z body buildingu

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki body buildingowi będziemy o wiele bardziej zadowoleni z siebie. Generalnie człowiek to taka istota, która powinna mieć jakieś cele do zrealizowania – i powinna robić wszystko co w jej mocy, aby owe cele zostały zrealizowane. Co jak co, ale można śmiało powiedzieć, że jeżeli naszym celem jest posiadanie ciała kulturysty, a co najbardziej istotne, będziemy potrafili ten cel wcielić w życie, to po prostu będziemy bardzo zadowolonymi ludźmi. Nie da się nie zauważyć również tego, że przecież body building ma taką oto zaletę, że najzwyczajniej w świecie dzięki niemu można po prostu podobać się innym kobietom. Co prawda nie wszystkie kobiety lubią mięśniaków, ale jednak sporo osób przepada za takimi facetami. Szczególnie tacy faceci, którzy generalnie nie są zbytnio urodziwi, natura poskąpiła im wzrostu, ładnej twarzy czy bujnej fryzury, powinni postarać się zadbać o siebie w jakiś inny sposób. A chociażby właśnie uprawiając kulturystykę.

kai greene 235x300 - Body building - dlaczego warto o siebie dbać?. body-building
Kai Greene

Pasja dająca satysfakcję

Nie można nie wspomnieć również o tym, że po prostu kulturystyka to wspaniałe zajęcie, fantastyczna pasja, coś co będzie sprawiało nam bardzo dużą satysfakcję. Człowiek powinien mieć w swoim życiu pasję, bo jeżeli nie będzie miał pasji w życiu, czegoś dzięki czemu będzie miał motywację do codziennego wstawania z łóżka, to po prostu może zapomnieć o normalnym funkcjonowaniu. Chyba większość osób zgodzi się, iż body building nie jest dla każdego, bo jednak trzeba mieć sporo motywacji, samozaparcia, wewnętrznej siły, ale jednak do odważnych świat należy. Na pewno nie można zwracać większej uwagi na opinie takich osób, które twierdzą, że kulturystyka nie jest w porządku, jest szkodliwa dla naszego zdrowia.