Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Porady dla chcących zwiększyć masę mięśniową
masa miesniowa 760x490 - Porady dla chcących zwiększyć masę mięśniową. body-building

Porady dla chcących zwiększyć masę mięśniową

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że o ile zwiększanie masy nie jest jakimś problemem, wystarczy więcej jeść, mniej się ruszać, to już z masą mięśniową jest o wiele trudniej. Prawda jest taka, iż czeka nas ciężka przeprawa. Nie wydaje się jednak, abyśmy mieli bardzo duży problem z tym, aby przynajmniej spróbować. Co w takim razie można polecić takim osobom, którym naprawdę zależy na masie mięśniowej i nie spoczną, dopóki nie osiągną sukcesu?

Dietetyk nam pomoże

Przede wszystkim trzeba iść do dietetyka. To jest jednak specjalista od żywienia, który pomaga osobom chcącym zwiększyć masę mięśniową. Ułoży nam jadłospis – jednakże tylko i wyłącznie od nas zależy to, co zrobimy z tym jadłospisem. Bardzo możliwy scenariusz to taki, w którym pójdziemy do dietetyka, wszystko fajnie, a co do czego przyjdzie, to tak czy siak nie będziemy przestrzegali jego zaleceń. Będziemy sobie myśleli, że jesteśmy mądrzejsi od niego. Bądź równie dobrze nie będziemy w stanie wytrzymać tego rygoru żywieniowego. Chociaż czy tak naprawdę można mówić w tym momencie o rygorze żywieniowym? Przecież to nie jest proces odchudzania, a więc nikt nie twierdzi, że musimy ograniczyć spożywanie posiłków. Wręcz przeciwnie – można jeść sporo, oby z głową.

Nie wolno nam zaniedbywać ćwiczeń na siłowni

Kolejna kwestia jest taka, że pod żadnym pozorem nie możemy zaniedbywać ćwiczeń na siłowni. Pewne przypadki losowe mogą się zdarzyć, takie jest życie, ale jednak czymś całkowicie niedopuszczalnym jest założenie, iż możemy zapominać o siłowni. Co jak co, ale to chyba coś całkowicie oczywistego, że dopiero siłownia połączona z dietą daje odpowiednie efekty. Jeżeli będziemy tylko dobrze jedli, to nie osiągniemy sukcesu. Jeżeli zaś będziemy tylko ćwiczyli, a nie będziemy zbytnio dbali o jedzenie, to również nie będzie dobrze. No cóż, to wszystko jest takie skomplikowane, ale spokojna głowa – naprawdę nie wydaje się, abyśmy mieli jakikolwiek problem z tym, aby zwiększyć masę mięśniową. Przecież miliony facetów ma górę mięśni, więc wszystko jest do zrobienia.