forma przed olympia weekend - Mr. Olympia 2017. o-zawodach, mr-olympia-2017

Mr. Olympia 2017

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Już niebawem w Las Vegas odbędzie się kolejna impreza z cyklu Olympia Weekend. Najwybitniejszych kulturystów będzie można podziwiać na scenie w dniach 14-17 września. W ramach tego popularnego eventu zawodnicy zmierzą się następujących konkurencjach:

Pierwszy etap

Już za kilka dni oczy całego kulturystycznego świata zwrócone będą w stronę Las Vegas. Giganci sportów sylwetkowych stoczą ostateczny pojedynek i wkrótce dowiemy się czy Phil Heath wciąż pozostanie niepokonany. Jak przebiegać będą tegoroczne zawody? Zasady są niezwykle proste. Każdy zawodnik wyczytywany jest na scenę indywidualnie, w kolejności numerycznej. Następnie ma tylko 60 sekund, by wykonać osiem obowiązkowych póz w takiej kolejności: 1. przednie podwójne bicepsy, 2. przednia rozpiętość, 3. boczna klatka piersiowa, 4. tylne podwójne bicepsy, 5. rozpiętość pleców, 6. tricepsy boczne, 7. brzuchy i uda, 8. pokaz najlepiej umięśnionych części ciała.

Zaczyna się walka

Następnie cała grupa proszona jest na scenę – kulturyści zajmują miejsca po prawej i lewej stronie sceny, środek zostawiając pusty. Sędzia główny kieruje grupami zawodników w kolejności numerycznej, prosząc o obowiązkowe pozowanie. Z grup wyłaniani są kulturyści, którzy wyróżniają się najlepiej rozwiniętymi mięśniami i to między nimi rozgrywana jest dalsza walka o tytuł. Ocena sędziów to aż pięćdziesiąt procent końcowego wyniku zawodników. Po ocenianiu przez sędziów (Judging) miejsce ma drugi element zawodów, czyli finał (Confirmation Round), który również stanowi pięćdziesiąt procent końcowego wyniku zawodników. Finały, dzięki oprawie muzycznej i ogromnym emocjom to moment, na który czekają wszyscy fani kulturystyki. Każdy uczestnik konkursu proszony jest na scenę indywidualnie, w kolejności numerycznej. Następnie przez trzy minuty pozuje do wybranej muzyki. Po tym etapie wyłaniana jest niewielka grupa kulturystów –muszą pozować jeszcze przez 60 sekund do muzyki wybranej przez sędziów. Co jest dalej? Najlepszy wygrywa!

Atrakcje w czasie Olympia Weekend

Podczas imprezy wszyscy przybyli goście będą również świadkami pokazu innych dyscyplin sportowych, takich jak MMA, karate czy crossfit. Na Olympia Weekend odbędą się też targi Expo.

rotator 1 - Mr. Olympia 2017. o-zawodach, mr-olympia-2017

Jak można zaistnieć na Mr. Olympia 2017?

Udział w tych prestiżowych zawodach organizowanych w ramach działalności federacji  IFBB (International Federation of BodyBuilding) można zapewnić sobie poprzez zdobycie pierwszego miejsca na zawodach, które organizowane są w tak zwanym sezonie startowym 2016/2017. Gwarancję możliwości zaprezentowania się na wielkiej scenie ma również każdy kulturysta, który znalazł się w piątce najlepszych zawodników w ubiegłorocznej Olympii. Inną możliwość dostania się na zawody Mr. Olympia jest wygrana overall na amatorskich zawodach, która skutkuje przejściem na zawodowstwo, dzięki czemu otrzymuje się zaproszenie na znamienite zawody w Las Vegas.

Lista zawodników zakwalifikowanych na Mr. Olympia 2017

Przedstawiamy listę zakwalifikowanych zawodników do zawodów kulturystycznych Mr. Olympia 2017. Lista prezentuje się następująco:

Dane personalne Kraj
Jeff Beckham USA
Lionel Beyeke Francja
William Bonac Holandia
Maxx Charles USA
Brandon Curry USA
Nathan De Asha Wielka Brytania
Mamdouh Elssbiay Egipt
Phil Heath USA
Dexter Jackson USA
Johnnie Jackson USA
Josh Lenartowicz Australia
Michael Lockett USA
Victor Martinez Dominikana
Cedric McMillan USA
Juan Morel USA
Sergio Oliva Junior USA
 Lukas Osladil Czechy
Shawn Rhoden USA
Gerald Williams USA
Roelly Winklaar Curacaco