Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Kulturystyka – co warto wiedzieć?
Bodybuilder STACK - Kulturystyka - co warto wiedzieć?. body-building

Kulturystyka – co warto wiedzieć?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Kulturystyka to bardzo ciekawe zajęcie, które z całą pewnością nie jest w naszym kraju aż tak bardzo popularne. Wielka szkoda, bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch. Byłoby bardzo dobrze, gdyby nieco więcej Polaków – również kobiet, zdawało sobie sprawę z tego, iż w body buildingu naprawdę nie ma niczego złego. Oczywiście jeżeli wszystko jest naturalne – a więc nie szprycujemy się, nie chcemy za wszelką cenę upodabniać się do tych najsłynniejszych kulturystów, którzy wygrywają najbardziej znane zawody kulturystyczne na świecie. Fakty są takie, że jeżeli traktować kulturystykę czysto hobbystycznie, bez przesadnego dbania o możliwie jak najlepsze i jak najszybsze wyniki, to jak najbardziej kulturystyka należy do grona takich aktywności, które jak najbardziej można polecić.

Internetowa baza wiedzy o kulturystyce

Na początku powinniśmy przede wszystkim rozejrzeć się nieco, zapoznać z tematem kulturystyki, zobaczyć z czym to się je. W naszym interesie jest generalnie to, aby prześledzić kanały na Youtube, na których regularnie są poruszane tematy związane z kulturystyką. Można bardzo wiele sensownych rzeczy się dowiedzieć dzięki nim, to trzeba przyznać. Trzeba również przyznać, iż tylko i wyłącznie naturalne podejście do kulturystyki ma sens. Jak to już zostało wspomniane – w naszym interesie jest to, aby wszystko było naturalne, bo przecież nie chcemy szprycować swojego organizmu, nie chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, w której body building spowoduje w naszym organizmie jakieś spustoszenie lub wywoła chorobę!

Body building to żmudna ale efektywna praca

Pamiętać trzeba również o tym, że pod żadnym pozorem nie może dojść do takiej sytuacji, w której będziemy zakładali, iż pozytywne efekty body buildingu muszą nadejść bardzo szybko. To generalnie bardzo pozytywne, iż jesteśmy takimi osobami, które są ambitne, nie zamierzają oczekiwać latami na wyniki, ale czymś całkowicie naturalnym powinno być to, że skoro dopiero zaczynamy swoją przygodę z kulturystyką, do tej pory nie zagłębialiśmy się zbytnio w tę tematykę, to siłą rzeczy mamy prawo nie wiedzieć wszystkiego, nie wiedzieć tego, w jaki sposób ćwiczyć, aby efekty były możliwie jak najlepsze. Nie wspominając o tym, że przecież nawet jeżeli faktycznie wszystko będziemy robili w odpowiedni sposób, to tak czy siak na wszystko potrzebujemy czasu. Ale spokojnie – z miesiąca na miesiąc będziemy radzili sobie coraz lepiej. To akurat jasne. Najważniejsze jest chyba to, aby się nie poddawać za szybko.