Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Wyniki zawodów Mr. Olympia 2016
the mr olympia 2016 top 10 place 792x446 678x381 - Wyniki zawodów Mr. Olympia 2016. mr-olympia-2016

Wyniki zawodów Mr. Olympia 2016

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W 2016 roku nie mogło oczywiście zabraknąć zawodów Mr. Olympia. Odbyły się one we wrześniu, w Las Vegas, i można śmiało powiedzieć, że były one bardzo interesujące. Co prawda ciężko porównywać poziom tych zawodów z zawodami w latach poprzednich, ale można śmiało powiedzieć, iż był on naprawdę wysoki, nawet we właśnie porównaniu z latami 2014 i 2015. Trzeba przyznać, że Amerykanie potrafią stworzyć prawdziwy show, który będzie bardzo fajnie się oglądało. O wysokim poziomie zawodów świadczy to, iż były one oglądane nawet przez takie osoby, które na co dzień nie interesują się zbytnio tym tematem. To jest jednak bardzo ważne, aby kulturystyka była oglądana przez wszystkich – nie tylko przez kulturystów oraz miłośników body buildingu, ale również przez zwykłych ludzi, którzy nie kojarzą może nawet najbardziej uznanych kulturystów, nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, ale to przecież oni są konsumentami. To dzięki nim zawody Mr. Olympia są z roku na rok coraz bardziej dochodowe – kulturyści z całą pewnością nie mogą narzekać na warunki w jakich startują, nie wspominając o nagrodach pieniężnych, które bez najmniejszego cienia wątpliwości nie należą do mało atrakcyjnych. Zobacz wygrane w zawodach Mr. Olympia 2017.

Pierwsze miejsce – bez niespodzianek

Nie było większej niespodzianki – wygrał Phil Health, po raz szósty z rzędu. Z całą pewnością to jak przygotował się zawodów, co na nich pokazał, było najzwyczajniej w świecie czymś wspaniałym. Co jak co, ale to prawdziwa legenda kulturystyki, która jest podporą tego sportu. Phil Health, Ronnie Coleman, Lee Haney czy oczywiście Arnold Schwarzenegger – to są właśnie prawdziwe legendy tych zawodów, których występy można oglądać całymi godzinami. Co zresztą dzięki serwisowi Youtube nie powinno sprawiać jakiegokolwiek problemu.

Pierwsze trzy miejsca i kategoria wagowa 212

Pierwsze miejsce uzyskał Phil Health, drugie Shawn Rhoden, trzecie zaś Dexter Jakcson. Mówimy oczywiście o tej najbardziej prestiżowej kategorii wagowej. Co ciekawe, pierwsza trójka to Amerykanie – co prawda Shawn Rhoden urodził się na Jamajce, ale od wielu lat mieszka i trenuje na terenie Stanów Zjednoczonych. Co nie jest dziwne, zważywszy na to, jaką popularnością cieszy się za oceanem kulturystyka. Jeżeli zaś mówimy o niższej kategorii wagowej, po raz piąty złoto powędrowało do Jamesa “Flexa” Lewisa. Srebro do Ahmada Ashkananiego, zaś trzecie miejsce zajął Jose Raymond. Szczególnie interesujący jest sukces Ahmada – w końcu drugie miejsce na najbardziej prestiżowych zawodach na świecie dla kogoś kto był nie tak dawno temu amatorem to naprawdę coś wspaniałego.

WSZYSTKIE INFORMACJE O ZAWODACH MR. OLYMPIA 2016 | WARTOŚĆ NAGRÓD