Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Wszystkie informacje na temat zawodów Mr. Olympia 2016
18949742 187600945101044 2498185912609931264 n - Wszystkie informacje na temat zawodów Mr. Olympia 2016. mr-olympia-2016

Wszystkie informacje na temat zawodów Mr. Olympia 2016

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Mr. Olympia to bardzo interesujące zawody, które niestety przeszły już do historii. Co jak co, ale w ich trakcie mieliśmy do czynienia z bardzo interesującymi wydarzeniami. Można śmiało powiedzieć, że to były jedne z najbardziej interesujących zawodów w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, iż tak wysoki poziom utrzyma się również w najbliższym czasie – a przynajmniej pozostaje mieć taką nadzieję.

Wysoki poziom zawodników – wzór i zainteresowanie

O klasie zawodów Mr. Olympia świadczy przede wszystkim bardzo wysoki poziom zawodników. Nic w tym dziwnego, przecież to najsłynniejsze zawody kulturystyczne na świecie, które są szanowane i oglądane nawet przez takich ludzi, którzy na co dzień nie mają do czynienia z kulturystyką, nie wiedzą nic na temat tej dyscypliny sportowej, nie są w stanie wskazać nawet jednego kulturysty. Można śmiało powiedzieć, że bardzo duży atut zawodów Mr. Olympia jest mianowicie taki, iż reklamują one tę wspaniałą dyscyplinę sportową, dzięki tym zawodom również Polacy uświadamiają sobie, iż body building to wspaniała sprawa. Bardzo często zresztą jest tak, że taka osoba, która generalnie nie miała większej styczności z kulturystyką, podchodziła do tematu nieco stereotypowo, właśnie po obejrzeniu tych zawodów nagle uświadamia sobie, iż mamy do czynienia z czymś naprawdę interesującym, czymś godnym sporego zainteresowania.

Zawody Mr. Olympia 2016

Jeżeli zaś chodzi o zawody Mr. Olympia w 2016 roku, to na pewno nie tylko poziom był bardzo wysoki, ale mieliśmy również do czynienia ze sporą ilością bardzo interesujących sytuacji, ciekawych historii, które są bardzo ciężkie do zapomnienia. Tak jak wiele osób spekulowało i się domyślało, zawody wygrał Phil Heath Już sama wartość nagród finansowych pokazuje w jednoznaczny sposób, że nie mamy do czynienia z jakimiś podrzędnymi zawodami, tudzież z podrzędną dyscypliną sportową. Wszystko zresztą wskazuje na to, iż z roku na rok ranga zawodów będzie coraz wyższa. Najważniejsze jest chyba w tym momencie to, aby ludzie, w tym także Polacy, przekonali się bardziej do body buildingu, potrafili zdać sobie sprawę z tego, że mówimy o wspaniałym sporcie, który ma bardzo dużo zalet. No cóż, teraz pozostaje zastanowić się nad tym, co będzie na zawodach w najbliższych latach…

Jak Phil Heath przygotowywał się do zawodów?

Phil Heath już szósty raz z rzędu zdobył złotą statuetkę. Jego ciężka praca przyniosła efekty. Dużo ćwiczeń i to jak bardzo Phil angażował się w treningi można zobaczyć na jego instagramie:

WYNIKI ZAWODÓW MR. OLYMPIA 2016 | WARTOŚĆ NAGRÓD