Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Wartość nagród finansowych w zawodach Mr. Olympia 2016
olympia 7 - Wartość nagród finansowych w zawodach Mr. Olympia 2016. mr-olympia-2016

Wartość nagród finansowych w zawodach Mr. Olympia 2016

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Kulturystyka nie należy co prawda do takich dyscyplin sportowych, które należą do grona najlepiej opłacanych – przynajmniej w porównaniu z pieniędzmi jakie dostają koszykarze, piłkarze czy powiedzmy zawodowi tenisiści, ale tak czy siak kulturyści nie mogą narzekać na zarobki. Ważne jest to, że robią to co kochają, a przy okazji zarabiają pieniądze, dzięki którym mogą pozwolić sobie na godne pieniądze. Nie da się ukryć, że najlepsze pieniądze zarabia się w Stanach Zjednoczonych – a już na pewno na zawodach Mr. Olympia, które są znane nawet wśród takich osób, które na co dzień nawet nie tyle nie przepadają za kulturystyką, co najzwyczajniej w świecie całkowicie nie interesują się tematem, nie mają zdania, jest to coś dla nich całkowicie obcego.

Wartość

400 tysięcy dolarów dostał zwycięzca zawodów, a więc Phil Health ze Stanów Zjednoczonych. Mówimy zresztą o jednym z najbardziej znanych i uznanych kulturystów na świecie – wszystko wskazuje na to, iż na wiele lat przejdzie on do historii kulturystyki, już teraz jest żyjącą legendą, takim człowiekiem, którego losy śledzone są przez bardzo wiele osób. Za drugie miejsce organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 150 tysięcy dolarów – Shawn Rhoden, zawodnik z Jamajki, również nie powinien mieć powodów do niezadowolenia. Dexter Jackson, zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, za zajęcie trzeciego miejsca dostał 100 tysięcy złotych. Jak widać, Stany Zjednoczone są potęgą w kulturystyce – przecież Shawn Rhoden także jest związany ze Stanami Zjednoczonymi, do których wyemigrował jak bardzo młody człowiek. Oczywiście za dalsze miejsca również przewidziano nagrody finansowe – 55 tysięcy za 4 miejsce, 45 za 5, 35 za 6, 25 za 7, 20 za 8, 19 za 9, zaś 16 tysięcy dolarów za zajęcie miejsca dziesiątego.

Duże pieniądze

Jak więc widzimy, wcale nie mówimy tutaj o małych pieniądzach. Generalnie na kulturystyce można zarobić niezłe pieniądze – może w porównaniu do bardziej komercyjnych sportów ciężko mówić o wielkich kwotach pieniężnych, ale przecież nikt nie uprawia kulturystyki tylko i wyłącznie dlatego, iż są zawody, dzięki którym można zdobyć pieniądze, sławę oraz kontrakty reklamowe. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja finansowa kulturystów w najbliższych latach nie będzie gorsza – to na pewno. Można zresztą śmiało powiedzieć, że będzie nawet lepsza niż teraz. Wiele zależy od tego, czy świat kulturystyki będzie bardziej emocjonujący. Wtedy kasy będzie więcej.

WSZYSTKIE INFORMACJE O ZAWODACH MR. OLYMPIA 2016 | WYNIKI ZAWODÓW MR. OLYMPIA 2016