Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Rozpoczyna się Mr. Olympia 2017!
maxresdefault 1 760x490 - Rozpoczyna się Mr. Olympia 2017!. o-zawodach, mr-olympia-2017

Rozpoczyna się Mr. Olympia 2017!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dzisiaj w Las Vegas rozpoczynają się najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne na świecie. Uczestnicy (i uczestniczki) rozgrywek będą startować w następujących kategoriach: Mr. Olympia, 212 Olympia, Men’s Physique Olympia, Classic Physique Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia, Fitness Olympia i Women’s Physique Olympia. Impreza to jednak nie tylko zawody. Najważniejsze kulturystyczne wydarzenie roku jest połączone z Expo, w czasie jego trwania będą także prezentowane inne sporty, takie jak MMA, strongman, karate czy crossfit.

Uczestnicy

Jest kilka sposobów, żeby zakwalifikować się do Mr. Olympii. Najprostsze z nich to wejście do pierwszej piątki ubiegłorocznego turnieju, zajęcie pierwszego miejsca na zawodach organizowanych w ciągu sezonu startowego 2016/2017 lub wygrana overall na zawodach dla amatorów. Inną drogą jest zbieranie punktów za miejsca zajęte w poszczególnych zawodach rozegranych podczas sezonu 2016/2017. Do kluczowej kategorii, Mr. Olympii, zakwalifikowało się 20 zawodników z różnych krajów. Najwięcej uczestników pochodzi, rzecz jasna, z USA, jednak są wśród nich także kulturyści z Australii, Wielkiej Brytanii, Francji czy Holandii. Na liście nie brakuje Phila Heatha, zwycięzcy 6 poprzednich edycji Mr. Olympii, czy Dextera Jacksona, który po jednorazowej wygranej w 2008 roku ma smak na kolejne zwycięstwo. Heath jednak z pewnością nie odda łatwo tytułu Mr. Olympii, który dumnie nosi od kilku sezonów.

Przebieg zawodów

Wydarzenie otworzy konferencja prasowa, która rozpocznie się dzisiaj, 14 września, o 19.00 (wszystkie godziny podajemy według czasu polskiego). W piątek o 19.00 będą miały miejsce eliminacje w kategoriach: fitness, bikini, figure, classic physique. W sobotę o 4.00 nad ranem w sieci będzie można obejrzeć transmisję z kategorii fitness, figure, classic physique (w tym przypadku będą to finały), a także 212 Olympia i kulturystyka open (tutaj eliminacje). W niedzielę 17 września jako zwieńczenie tegorocznego wydarzenia obejrzymy finały bikini, 212 Olympii i kulturystyki open. Transmisja również rozpocznie się o 4.00 czasu polskiego.