Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Mr. Olympia – droga do sukcesu
bodybuilding 685087 960 720 - Mr. Olympia – droga do sukcesu. o-zawodach, body-building

Mr. Olympia – droga do sukcesu

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Największy tego typu turniej na świecie. Spełnisz wszystkie wymogi, zaprezentujesz się w odpowiednim stylu, a czeka Cię sława godna Arnolda Schwarzeneggera i największa z nagród – nieoceniony prestiż w środowisku, które uwielbiasz, które uważasz niemal za swoją rodzinę. Z roku na rok zawody stają się coraz bardziej wymagające, konkurencja tylko się wzmaga – jak w takich warunkach zapewnić sobie wysoką pozycję, a nawet… zwycięstwo? Poniżej kilka rad dla wszystkich miłośników kulturystyki, którym marzy się start i zwycięstwo w najbardziej prestiżowych zawodach świata.

Najpierw masa, potem rzeźba

Bez względu na to, czy Twój start w Mr. Olympia przypomina na razie senne marzenie czy jest już realnym celem do zdobycia – jeżeli chcesz dojść do poziomu najlepszych, zadbaj o odpowiednią masę ciała. Dieta jest podstawą, ale istnieje wiele treningów wzmacniających mięśnie głębokie, na których później zbudujesz odpowiednią sylwetkę. Jaką wartość powinna wskazywać Twoja waga tuż przed startem? To zależy oczywiście od wzrostu i kategorii, do której aspirujesz, ale przeciętna waga zawodników Mr. Olympia to 115 kg. Jeżeli ten etap masz za sobą, pora na specyficzne, bardziej ukierunkowane treningi, które udoskonalą poszczególne elementy sylwetki. Warto korzystać z gotowych programów skupionych na określonych grupach mięśni. I podstawowa zasada – im dalej w las, tym więcej…powtórzeń! Pamiętaj, żeby skalować, czyli dostosowywać liczbę powtórzeń, ale jeżeli chcesz dojść do doskonałości – podnoś poprzeczkę, do granic! Liczy się nie tylko wielkość, ale i „jakość” mięśni, dlatego nie ma drogi innej niż ciężka i wytężona praca.

Dzień startu dniem ostatecznym

Lata ciężkiej pracy, ciągłych udoskonaleń, wyrzeczeń i nadchodzi ten wielki dzień. Chcesz chwycić marzenia, osiągnąć szczyt, pokazać rezultaty swoich wysiłków i nagle dopada Cię spadek formy. Czy to możliwe? Oczywiście. Wiele razy w historii turnieju Mr. Olympia zdarzało się, że typowani zwycięzcy trafiali na końcówki list ze względu na niespodziewaną obniżkę formy. Warto poświęcić uwagę temu, w jakim miejscu odbywają się zawody. Zazwyczaj zdarza się tak, że zawodnik musi udać się w inną strefę czasową, a taka zmiana może dać się szczególnie we znaki. Wyjedź na zawody tydzień przed datą startu – ten czas pozwoli Ci na zaklimatyzowanie się w nowych warunkach, dzięki czemu nie zmniejszysz swoich szans w trakcie startu. A na miejscu? Skup się przede wszystkim na sobie – jak w każdej dyscyplinie sportu tak i w kulturystyce wśród zawodników znajdą się chętni na podkopanie Twojej pewności siebie.

Proste zasady? Porad dotyczących uprawiania kulturystyki jest tyle, ilu radzących, dlatego czasami najbardziej podstawowe zalecenia mogą stać się kluczem do sukcesu. Powodzenia!