Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Mr. Olympia 2018 – kto wygrał?
Shawn Rhoden 488x490 - Mr. Olympia 2018 – kto wygrał?. o-zawodach, mr-olympia-2018

Mr. Olympia 2018 – kto wygrał?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Tegoroczne zawody Mr. Olympia mamy już za sobą. W kategorii kulturystyka open zwyciężył Shawn Rhoden, który ostatecznie okazał się lepszy od Phila Heatha, dominującego w tej kategorii od 2010 roku.

Z intensywnej terapii na podium

Dla niektórych wygrana Shawna w Mr. Olympia 2018 mogła okazać się sporym zaskoczeniem, bowiem sportowiec siedem miesięcy wcześniej borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, w wyniku których trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii. W lutym 2018 roku Rhoden zgłosił się do lekarza po tym, jak wymioty zakłóciły jego normalne funkcjonowanie. W szpitalu stwierdzono infekcję wirusową, a dodatkowe badania wykazały, że kulturysta ma bardzo niski poziom hemoglobiny. Dla wyrównania poziomu krwi w organizmie Shawnowi wykonano aż sześć transfuzji. Przez problemy zdrowotne Rhoden nie mógł wziąć udziału między innymi w zawodach Arnold Classic 2018.

Najwyższa wygrana

Wygrana w Mr. Olympia 2018 to kluczowy moment w karierze Shawna Rhodena. Kulturyście udało się pokonać Phila Heatha, który od 2010 roku nie miał sobie równych i siedem razy z rzędu kończył zawody na pierwszym miejscu na podium. Ponadto za zwycięstwo Shawn Rhoden otrzymał 675 tysięcy dolarów, co stanowi największą nagrodę w historii organizowanych od 53 lat zawodów.

Sylwetka, która została doceniona

Shawn Rhoden ma 43 lata i może pochwalić się naprawdę znakomitą formą. W kręgach kulturystycznych docenia się go przede wszystkim za bardzo proporcjonalną i symetryczną sylwetkę. Wygrana w zawodach Mr. Olympia 2018 jest ukoronowaniem starań urodzonego na Jamajce kulturysty. Przed tegorocznymi zmaganiami jego najlepszy wynik to drugie miejsce na zawodach w 2016 roku. W 2017 roku Shawn Rhoden zakończył konkurs jako piąty w klasyfikacji.