Kai Greene

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Kai Greene

Urodzony 12 lipca 1975 roku w Brooklynie w Nowym Jorku. Niejednokrotnie stratował w zawodach Mr. Olympia, gdzie odniósł następujące sukcesy:

  • IV miejsce w 2009 roku
  • III miejsce w 2011 roku
  • II miejsce w 2012 roku
  • II miejsce w 2014 roku

kaiGreene - Kai Greene. biografie

Wczesne lata i życie prywatne

O dzieciństwie tego kulturysty można sporo dowiedzieć się z jego strony internetowej, na łamach której opublikował swojej autobiografię. Kai Greene nie miał łatwego życia jako nastolatek, ponieważ dorastał w Brooklynie, najbardziej zaludnionej dzielnicy Nowego Jorku, kojarzonej przede wszystkim z przestępczością. Gdy Kai miał sześć lat przypisano mu opiekuna prawnego. Jako chłopiec wiele lat spędził w rodzinach zastępczych. Przygodę z kulturystyką rozpoczął w siódmej klasie szkoły podstawowej, zachęcony przez jednego z nauczycieli. Sport miał być dla niego drogą nie tylko do lepszej sylwetki, lecz przede wszystkim do zmiany zachowania. Greene już jako junior odnosił sportowe sukcesy. Zmotywowany pierwszymi osiągnięciami zaczął poważnie trenować na brooklyńskiej siłowni 5th Avenue Gym. Sam Kai określił tę siłownie jako „dom i instytut edukacji sportowej”.

Greene znany jest nie tylko z działalności kulturystycznej. Czasami pojawia się w mediach. W 2010 roku wystąpił w komedii o tematyce LGBT. W filmie My Guaranteed Student Loan Green wcielił się w postać striptizera, a oprócz niego na ekranie można było zobaczyć innego kulturystę – Toneya Freemana. Kai pojawiał się też na okładkach czasopism związanych z kulturystyką. Można było trzykrotnie zobaczyć na okładce Muscular Development (czerwiec 2008, kwiecień 2009, czerwiec 2009) oraz Planet Muscle w numerze z września 2009 roku.

Kai green ma również doświadczenie jako model erotyczny, o czym świadczy jego występ w filmie wyprodukowanym przez Dynamite Studios – As Big As It Gets z 2006 roku. Co ciekawe, film kierowany był głównie do mężczyzn homoseksualnych oraz biseksualnych.

Biografia kulturystyczna

Po latach spędzonych na ulubionej siłowni Kai Green zdecydował, że zostanie zawodowym kulturystą. Początkowo startował w konkurencjach dla amatorów, by w końcu móc przejść na profesjonalizm. Kai zaczynał w zawodach federacji NPC (National Physique Committee), później poszedł krok dalej i zaczął startować w bardziej prestiżowej federacji – IFBB (International Federation of BodyBuilders)

Jego debiut w NPC miał miejsce w czasie 1997 Atlantic States Championships. Startował w kategorii wagi ciężkiej i zdobył druie miejsce. W tym samym roku zwyciężył zawody Blue Thunder i New York Amateur Grand Prix. Osiągnięcia te sprawiły, że rozwój jego kulturystycznej kariery nabrał znacznie szybszego tempa. W 1999 roku został zwycięzcą w wadzie superciężkiej zawodów New Jersey Suburban Championships. Później zajął pierwsze miejsce w zawodach Team Universe. Choć szło mu bardzo dobrze w jego działalności kulturystycznej nastąpiła pięcioletnia przerwa. Green wrócił na scenę w 2004 roku na zawodach Team Universe, których został całkowitym zwycięzcą. W 2005 roku debiutował w federacji IFBB i w końcu zyskał sponsora. Wśród jego największych osiągnięć warto wymienić:

  • I miejsce w Colorado Pro Championships (2007 rok)
  • I miejsce w New York Pro Championships w kategorii “Open” (2008 rok)
  • I miejsce w Arnold Classic (2009 i 2010 rok)
  • I miejsce w New York Pro (2011 rok)
  • I miejsce w Pro Europa EVL (2013 rok)