Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Dlaczego Phil Heath nie wygrał?
hi res c1312ead0e2777b6a76d47e6566a91bc crop north 760x490 - Dlaczego Phil Heath nie wygrał?. o-zawodach, mr-olympia-2018, biografie

Dlaczego Phil Heath nie wygrał?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Phil Heath to wybitny kulturysta, będący członkiem największej federacji kulturystycznej na świecie – Internationa Federation of Body Builder (IFBB). Na liście jego sukcesów uwzględnia się przede wszystkim siedmiokrotne zwycięstwo w zawodach Mr. Olympia. Co najważniejsze, Phil sięgał po tytuł zawodowego mistrza świata przez siedem lat z rzędu! W 2018 roku Heathowi nie udało się po raz ósmy stanąć na najwyższym miejscu podium. W tegorocznej edycji konkursu zajął drugie miejsce w kategorii open, przegrywając w ogólnej klasyfikacji z Shawnem Rhodenem.

Phil Heath bez tytułu Mr. Olympia

Wielu fanów kulturystyki spodziewało się, że w 2018 roku Phil Heath po raz ósmy z rzędu sięgnie po tytuł Mr. Olympia. Zawody zakończyły się zaskakująco, bowiem na pierwszej pozycji w klasyfikacji uplasował się Shawn Rhoden, który siedem miesięcy przed kulturystycznymi zmaganiami borykał się z problemami zdrowotnymi, które skutkowały pobytem w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, gdzie sportowcowi wykonano sześć transfuzji krwi. Jamajsko-amerykański kulturysta nie mógł przez to wziąć udziału w Arnold Classic 2018. Pojawił się jednak na Mr. Olympia 2018, gdzie zdeklasował wszystkich rywali, w tym faworyta – Phila Heatha, który w latach 2010-2017 nikomu nie oddał tytułu zawodowego mistrza świata. Gdyby Phil Heath wygrał Mr. Olympia 2018 dołączyłby do grona uczestników z największą liczbą zwycięstw. Do tej pory ośmioma wygranymi w zawodach pochwalić się mogą tylko Ronnie Coleman (1998-2005) i Lee Haney (1984-1991). Aktualnie Heath ma na koncie tyle samo tytułów Mr. Olympia co Arnold Schwarzenegger.

Phil Heath mimo znakomitej formy nie wygrał Mr. Olympia 2018. Sędziowie punktowali wyżej wspominanego już Shawna Rhodena.

Źródło: bleacherreport.com