Portal kulturystyczny MrOlympia.pl » Blog » Dlaczego Lazar Angelov nie startuje w zawodach Mr. Olympia?
maxresdefault 760x490 - Dlaczego Lazar Angelov nie startuje w zawodach Mr. Olympia?. body-building

Dlaczego Lazar Angelov nie startuje w zawodach Mr. Olympia?

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Fani słynnego bułgarskiego kulturysty, według wielu posiadacza jednej z najlepszych męskich sylwetek na świecie, chętnie dyskutują o tym, dlaczego ceniony fitness model nie występuje w zawodach Mr. Olympia. Jakie mogą być tego powody? To tylko niektóre z domysłów.

Dlaczego Lazar Angelov nie startuje w zawodach? Boi się rywalizacji?

Pojawiają się głosy, że Angelov najzwyczajniej nie ma potrzeby brania udziału w najbardziej prestiżowych zawodach kulturystycznych na świecie. Jego fani twierdzą, że prawdopodobnie zarabia wystarczająco dużo na działalności modela, trenera personalnego i fitness celebryty i nie musi zaprzątać sobie głowy rygorystycznymi przygotowaniami do Mr. Olympii. Jednak czy to pasuje do postawy faceta, który motywuje tysiące do pracy nad swoim ciałem i walki z własnymi słabościami?

Niewystarczająco dobry?

Inni twierdzą, że „najlepszy sześciopak na świecie” nie wystarcza, by odnieść sukces w Mr. Olympii. Żeby zwyciężyć w tych prestiżowych zawodach, trzeba zaprezentować cały pakiet najlepszych na świecie mięśni. To, że Angelov wygląda fantastycznie poza sceną – na sesjach zdjęciowych czy w filmach na swoim kanale YT – nie oznacza, że jego muskulatura będzie przedstawiać się równie okazale na scenie. Wystarczy spojrzeć na niego i obecnego Mr. Olympię, Phila Heatha. Nie ma wątpliwości co do tego, kto wygląda dużo bardziej postawnie.

Dbałość o własny wizerunek

Być może za brakiem zainteresowania Lazara zdobyciem tytułu Mr. Olympii stoi jeszcze inny powód. Niewykluczone, że człowiek, który wyznaczył kanon estetyki w sportach sylwetkowych, woli nie ryzykować swojej pozycji najsłynniejszego fitness modela świata. Choć ma idealne proporcje sylwetki, nie może pochwalić się muskulaturą tak dużą, jak niektórzy uczestnicy zawodów. Być może Bułgar nie chce podjąć próby, ponieważ najmniejsza porażka mogłaby zaszkodzić jego wielomilionowej marce? Niezależnie od tego, jakie powody nim kierują, jedno jest pewne – Lazar Angelov uchodzi dziś za posiadacza idealnej męskiej sylwetki. Być może to wystarczające dla niego? Może Lazar Angelov nie startuje w zawodach bo nie czuje takiej potrzeby?

Zobacz biografię Lazara Angelova